Jdi na obsah Jdi na menu

Autorka

885601_10204884164119814_2320869825066688060_o.jpg

Fotografování 

 

O focení jsem se začala zajímat v roce 2007, kdy jsem narazila na místo jménem Virtuální stáj Ufonek, kde se to různými fotkami jen hemžilo. Všichni chtěli fotky od Ch. Slawik a já se začala zajímat o to, co vlastně za těmi úžasnými fotkami je. Neměla jsem fotky ani svého psa, které bych tam mohla nahrát, a tak jsem jednoho dne dostala svůj první fotoaparát. Stal se jím Olympus x- 845, s 8mpx a 5krát optickým zoomem. Bez blesku se tímto fotoaparátem téměř nedalo fotit. Pokud bylo málo světla nedokázal zaostřit, videa natáčel s malým rozlišením. Přesto jsem s ním bojovala dva roky a když se na fotky kouknu zpětně je vidět, že za nekvalitu fotek nemohl jenom uživatel, ale i fotoaparát sám. Fotoaparát je stále použitelný, až na špatnou baterku...

V červnu 2010 jsem si pořídila další fotoaparát. Panasonic Lumix DMC FZ38 s 12mpx a 8krát optickým zoomem, ve své době jeden z nejlepších ulzrazoomů. Byl to můj opravdu ,,věrný společník" nafotila jsem s ním spoustu fotek. Ze začátku mi to s ním moc nešlo. Snažila jsem se fotit tak, že jsem vybírala režim podle situace a to se nevyplatilo. Fotky byli moc světlé nebo naopak moc tmavé. Když jsem si zkusila manuální nastavení fotky se mi nelíbily. Nejlepší snímky jsem s ním dokázala na tzv. inteligentní automat. Další věc co jsem ocenila bylo sériové snímání (3 fotky za sebou), které se při focení věcí v pohybu hodilo. Sloužil i jako dobrá kamera, videa i zvuk z něj byl celkem kvalitní. Fotoaparát je stále plně funkční.

V současné době mám svou první zrcadlovku, se kterou zkouším všechno možné. Rozhodla jsem se pro Canon E0S 1100D, který je pro začátečníky doporučovaný, mám k němu objektivy 18-55mm, 75- 300mm. Je to konečně (alespoň prozatím) fotoaparát podle mích představ. Konečně nemusím čekat věčnost než se moment který chci zachytit zaostří (což je u hýbajících se objektů problém) a vyfotí. Dále mojí výbavičku rozšířil také stativ.

 

Nejradši fotím koně, psy a další zvířata, nikdy totiž neřeknou, že zrovna na téhle fotce vypadají ,,blbě" :)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář